HEWLETT  PACKARD T610/1100 / T770/T790 CISS Sürekli Mürekkep Besleme Sistemi

                                                                                     

                                                                        HP T770/T790 CHIP BOX SYSTEM(ÇİP KUTULU SİSTEM)

                                   T610/1100 /T770/T790 CISS INSTALLATION PART

  CISS VE PRINTHEAD ISS HORTUM   BAKIMINA ALTTAKİ LİNKİMİZDEN  ULAŞABİLİRSİNİZ.....
  CISSPRINTHEADBAKIM.html

                                                                      
  Birinci  resimdeki gibi,makinenin sol ayağındaki  2 vidasını çıkarıp,bizim parçamızı yeni vidalarla takınız.İkinci resimdeki gibi 2.parçayı daha  kalın olan profilin içine sokup vidayla sabitler ve istediğiniz yüksekliğe ayarlayabilirsiniz.    Üçüncü resimdeki gibi 6'lı şişe grubunu üst tablaya plastik kablo bağı ile sabitleyip, düşmesini engellemiş oluruz . 4.resimde şişeleri baktığınızda ön kalın  tapaların takılı arka  küçük tapaların  açık olduğunu görürüz.Eğer hepsi kapalı olursa, hava alamaz ve printheadi  zorlar ve printhead değişimi gerekir.Mutlaka 6 şişeninde hava delikleri açık olmalıdır.Tek denetlenecek  şey,mürekkep şişelerindeki mürekkebin en alt seviyeye düşmeden takviye edilmesidir. Şişeler şeffaf ve tam göz önünde olduğundan bu kolay izlenebilir.

  Bu sistemin  avantajı yükseklikten dolayı kartuşlardan printhead'lere (Baskı Kafaları) basıncı yeterli mürekkep aktarımını sağlamaktır.Çünkü,bizim sistemizde de orijinal kartuşlardaki pompa sistemi olmadığından bu açığı yüksekten mürekkep akışı sağlamaktadır. Kartuş hizasında ve pompasız  yani printheadlerle aynı hizadaki  diğer sistemlerde printheadlere mürekkep akışı yeterli olamadığından printhead iniz mürekkepsiz kalabilir ve yeni printhead almanız gerekebilir. Üstelik, bu sistemde kartuşlara mürekkep dolumu şişeden yapılmakta olup,onlar makine mürekkep dağıtım istasyonundan uzakta olup,makine içine mürekkep akması söz konusu olamaz. Kartuş kapağını kapattığınızda artık kartuşlarla işiniz otomatikman üst şişeye mürekkep koymaktan başka değildir.

  T610/1100/T770 Ciss montaj aparatı ücretsiz olarak verilmektedir.Makinenin sol tarafındaki

  2 montaj vidası çıkarılıp bu parça oraya monte edilmektedir.

HP T610/1100 Ciss sisteminde ARC çipler mevcut olup,otomatik olarak  6 adet adet kartuş full dolu olarak makinede görünür. Çok büyük tasarruf sağlayan bu sistemde orijinal mürekkeplerimizi kullanabileceğiniz gibi piyasadan sağlayacağınız mürekkepleri de kullanabilirsiniz.Bu sistemde hiçbir şekilde ayar gerektirmeden ve kartuş değiştirmeden sürekli olarak kullanma şansınız vardır.