HP72 TİP MÜREKKEP KARTUŞLARINI KULLANAN DESIGNJET T610,770,790,1200 VB.DE KULLANABİLİRSİNİZ.
  Bu sistemde kullanılan chipler yeniden doldurulabilir ya da resetlenebilir tip chipler olup,sadece bu tip chipler içindir.ARC (Auto Reset Chip: otomatik sıfırlamalı çip) ve One Time (tek kullanımlık) ve Orijinal Chip leri resetlemez..En soldaki resimdeki gibi chipi  kartuşun altına yapıştırın.daha sonra 2.resimdeki Resetteri chip yuvasına yerleştirip, butonuna basın. Bu esnada,resetter da kırmızı led kısa bir an yanar ve sonra  led ışığı yeşile döner.Bu durumda chip dolmuştur. Bu chipler G,PK,MK,Y,M,C Olup kapasiteleri plotterda 130 ml. olarak görünmekte olup,bütün renkler bu aynı cihazla doldurulur.

  Bu sistemin en büyük özelliği chipte mürekkep düzeyi hangi düzeyde olursa olsun;örneğin:78ml,128ml ya da 5 ml.olsun her düzeyde kartuşu elinize alıp, dolum yaptığınızda hemen 130 ml'ye yükselir ve baskı yapılırken  kartuş bitme derdi olmadan baskılarınıza süreklilik sağlar.
  Resetter cihazına resetleyici denilir. Ancak,bu doğru bir tanım değildir. Aslında buna loader:yükleyici demek doğru olur. Kullanılan chipler ufak bir microcontroller dır. Bunların bir belleği vardır. Siz 130 ml. kapasiteli bir kartuş aldığınızda,aslında bu kartuşla 130 ml'lik printhead'den(baskı kafasından) mürekkep püskürteceksiniz demektir. Sonuçta,plotter siz baskı yaptıkça bu chipteki bellekteki 130ml'yi sürekli azaltacak ve sürekli düşen 56ml..32ml... düzeylerini göreceksiniz. Yani;kontörlü bir telefonda nasıl konuştukça kontörünüz düşüyorsa,bu prensipte aynıdır.
 Bizim loader'imiz kendi iç hafızasındaki 130ml.doluluktaki chip verisini chipe aktarır ve kontrol edip,yeşil ışıkla dolumun pozitif sonuçlandığını gösterir.
  Bu cihaz ve chiplerimiz şu anda çok sınırlı stoklardadır.